Hodowla psów rasowych – jak do tego doszło?!

Pomysł założenia hodowli psów rasowych pojawił się niedługo po tym, jak za tęczowy most odeszła nasza suczka – Afra.

Afra była niezwykle inteligentnym i bystrym Owczarkiem Niemieckim, który przegrał wyczerpującą walkę z chłoniakiem – nowotworem układu limfatycznego. Jest to paskudna choroba, która w krótkim czasie z potężnego psa robi słaniający się na łapach cień… 🙁

Po odejściu Afry w domu zrobiło się niesłychanie pusto i cicho. Było to na tyle bolesne, że w głowach domowników pojawił się pomysł zakupu psa, który wypełni ogromną wyrwę w sercu. Pokłady miłości okazały się być tak duże, iż idea zakupu psa zamieniła się w ideę założenie hodowli psów rasowych. 🙂

Po szczegółowym przeanalizowaniu i zatwierdzeniu decyzji przez osoby, które owo przedsięwzięcie w największym stopniu miało dotyczyć, a także po zebraniu wystarczającej ilości informacji odnośnie prowadzenia hodowli, przyszedł czas na wybór rasy psa.
Szukaliśmy psów o łagodnym usposobieniu, które będą potrafiły ostrzec przed zbliżającym się zagrożeniem, ale nie zrobią nikomu krzywdy. Rzecz jasna jednocześnie szukaliśmy rasy, która nie jest zbyt znana i oblegana w Polsce.

Po długim analizowaniu poszczególnych ras, ich cech charakteru oraz wyglądu decyzja zapadła…

Landseer 🙂

Pierwszy psiak pojawił się na początku 2015 r. Obecnie hodowla poszerzyła swoją działalność – oprócz Landseerów posiadamy również Owczarka Rumuńskiego Mioritica oraz Pirenejskiego Psa Górskiego.